SERYJNI MORDERCY

Opowiadanie Młotkarz z Torunia inspirowane jest głośną sprawą z lat 1984-1985, kiedy to doszło w Toruniu do trzech brutalnych zabójstw. Po latach prasa przypisała zbrodnie Leszkowi Pękalskiemu, ale prokurator prowadzący sprawę ma inne zdanie: prawdziwy zabójca został ujęty, jednak wymknął się wymiarowi sprawiedliwości. Dzięki byłemu prokuratorowi w stanie spoczynku udało się odtworzyć akta sprawy i możliwy przebieg zbrodni. Reszta jest oczywiście fikcją literacką, napisaną w pierwszej osobie z perspektywy… oskarżonego.

Antologia składa się na osiem opowiadań.

Seryjni mordercy terroryzowali ulice polskich miast XX i XXI wieku. Dlaczego popełniali okrutne zbrodnie i nie czuli potem skruchy? Gdzie rodzi się zło i czy można mu zapobiec? Skąd bierze się w człowieku bestia, zdolna do najokrutniejszych czynów? Oto historie Tadeusza Ołdaka, Karola Kota, Bogdana Arnolda, Władysława Mazurkiewicza, Władysława Baczyńskiego, Stanisława Stańczyka, „Młotkarza z Torunia” czy „Wampira z Radomia”.

Autorzy bestsellerowych kryminałów, psycholog sądowy oraz profiler w fascynujący i przerażający zarazem sposób przenikają umysły psychopatycznych morderców.

Na kartach tej mrocznej książki poznajemy myśli i uczucia bestii. Tu rodzi się zło.

Autorzy: Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński

Data premiery: 30.10.2019
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8195-291-0
Wydawca: Wydawnictwo FILIA